wtorek, 10 grudzień 2019 06:44

Dzień Pluszowego Misia

     Jak co roku na całym świecie, tak również w naszej szkole obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. 25 października dzieci z zerówki oraz przedszkola Miś przyniosły ze sobą ulubione pluszaki. Podczas obchodów tego święta pod hasłem: „W krainie pluszowych misiów” dzieci wraz ze swoimi wychowawcami bawiły się w różne zabawy ruchowe związane z tym świętem, śpiewały piosenki i mówiły wierszyki o misiu. Tańców przy misiowych piosenkach nie było końca. Dzieci wykazały się również dużą zdolnością podczas malowania rysunków przedstawiających misie. Każde dziecko wymyślało imię dla swojego milusińskiego oraz opowiadało z jakiej jest bajki. Na koniec dzieci próbowały misiowego przysmaku – miodku oraz piły soczek „Kubuś”. Dzień Pluszowego Misia to zawsze wyjątkowe święto w naszej szkole, obchodzone z uśmiechem i radością.

wtorek, 10 grudzień 2019 06:36

„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”

„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” to nazwa programu Instytutu Książki. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Mirowie ubiegała się o przyznanie dotacji na zakup komputerów. Wniosek złożony przez bibliotekę został rozpatrzony pozytywnie. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 13 617 zł. Wkład własny do zadania wynosił 2 830 zł.

Mając na uwadze cel programu pozyskaliśmy sprzęt, który będzie służył bibliotekarzom i użytkownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Mirowie oraz Filii Bibliotecznej w Zbijowie Małym.

Dzięki środkom z Instytutu Książki m.in. zakupiliśmy 2 zestawy komputerowe, 3 laptopy wraz z niezbędnym oprogramowaniem, urządzenie wielofunkcyjne, czytnik kodów oraz jednostki zasilające (UPS-y, listwy zasilające) i mikrofony.

wtorek, 26 listopad 2019 08:10

Coraz mniej azbestu na dachach Gminy Mirów

W roku 2019  Gmina Mirów prowadziła intensywne działania na rzecz usuwania wyrobów zawierających rakotwórczy azbest.
Dzięki finansowemu wsparciu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Gmina, w dwóch etapach, odebrała od właścicieli nieruchomości i przekazała do unieszkodliwienia na składowisko 141,91 Mg niebezpiecznych odpadów azbestowych (głównie płyt falistych).

Prace - w ramach zadań pod nazwą "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Mirów w roku 2019" oraz "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Mirów w roku 2019 - II etap" zostały powierzone, w trybie publicznego zapytania ofertowego, firmom: DELTA Tomasz Wejman oraz  PHUP "EURO-GAZ", i zostały zakończone na przełomie października i listopada b.r.


Łączny koszt obu zadań wyniósł 38 190,47 zł, w tym 29 058,66 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (21 000 zł dla zadania nr 1 i 8 058,66 zł dla zadania nr 2) oraz 9 131,81 zł z budżetu Gminy Mirów.

W kolejnych latach Wójt Gminy Mirów zamierza kontynuować starania aby - zgodnie z gminnym "Programem usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla Gminy Mirów na lata 2017-2032" - Gmina Mirów była całkowicie wolna od azbestu.

W dniu 14.11. 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im.Św.Jana Pawła II w Mirowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej Żołnierskiej.  Uroczystości dla Niepodległej rozpoczęto 13 listopada przed pomnikiem ku czci wszystkim poległym w obronie Ojczyzny. Odbyła się tu   I Wieczornica Patriotyczna ,,Historia w Pieśni zaklęta”,

czwartek, 21 listopad 2019 13:12

Wizyta w gabinecie stomatologicznym

Dnia 20.11.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Bonawentury Stachury w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zbijowie Małym w ramach działań profilaktycznych odbyła się wycieczka do gabinetu stomatologicznego w Mirowie. Wzięli w niej udział uczniowie kl. I – IV. Opiekunami zaś były: pani Agnieszka Zaborska i pani Anna Bąk.           

czwartek, 21 listopad 2019 13:07

Dzień Pracownika Socjalnego

dzien pracownika socjalnego 1542720976 kopia

czwartek, 21 listopad 2019 08:37

Droga gminna w Rogowie została utwardzona.

W połowie października zakończyły się prace remontowe przy drodze gminnej w Rogowie.    

Gmina Mirów uzyskała środki na utworzenie nowoczesnej multimedialnej pracowni językowej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Mirowie w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”.

wtorek, 19 listopad 2019 07:18

Badania mammograficzne

Zapraszamy na bezpłatne badnia mammograficzne. Bus znajduje się na placu przy Urzędzie Gminy Mirów. Badania realizowane w godzinach od 9:00 do 12:00

W dniu 8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły się obchody 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z okazji 200-setnej rocznicy urodzin wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, a nade wszystko twórcy polskiej opery narodowej Stanisława Moniuszki, udaliśmy się do szkoły na wycieczkę by zobaczyć wystawę przedstawiającą jego życie oraz opisującą jego utwory. Galeria została przygotowana w współpracy z biblioteką gminną, a jej ekspozycja znajduje się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy głównym wejściu placówki.

piątek, 08 listopad 2019 10:46

Zapraszamy

koncertweronika

poniedziałek, 04 listopad 2019 09:51

Informacja

"Urząd Gminy informuje właścicieli nieruchomości, że odpady budowlane i rozbiórkowe (bez papy i eternitu) zostaną odebrane przez firmę MARKO Marek Pogorzelski  w najbliższy czwartek tj. 7 listopada 2019 r.
Prosimy o wystawienie wyżej wymienionych odpadów  do odbioru najpóźniej do godz. 7.30 w dniu 7.11.2019 r."

Dnia 27 października 2019r. w Kościele Parafialnym w Mirowie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbijowie Małym uczcili pamięć swojego patrona szkoły ks. Bonawenturę Stachurę przez zorganizowanie występu słowno – muzycznego wraz z Zespołem VIVO. Uczniowie przybliżyli postać patrona szkoły, deklamowali wiersze i śpiewali pieśni. Występ przygotowała pani katechetka M. Chmielnicka, a piękną oprawę muzyczną zorganizowała pani Paulina Kaluga. W dniu 16 października 2019r. społeczność szkolna obchodziła 15 rocznicę nadania szkole imienia.

Wokalistki z „Radosnych Nutek” postanowiły „zmierzyć się” z legendą Zespołu „Mazowsze”– Stanisławem Jopkiem i wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym jego imienia.

poniedziałek, 28 październik 2019 13:18

Reporterzy Wieści z Mazowsza zawitali do Mirowa.

19 października ekipa programu Wieści z Mazowsza realizowała reportaż dotyczący działalności Kół Gospodyń Wiejskich. Wśród bohaterów odcinka znalazły się również przedstawicielki KGW z terenu Gminy Mirów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu.

https://www.youtube.com/watch?v=MAD6BREZH6E&fbclid=IwAR3Ak_sDZ5m1ySW8gujZw8tJxqwRy1kQZrCYisYIGAe9tDT8Rm8gRy1w4Qg

czwartek, 24 październik 2019 07:14

Już można odbierać pieniądze za akcyzę!

Uprzejmie Państwa informujemy, że w kasie Urzędu Gminy w Mirowie wypłacany jest zwrot akcyzy za paliwo wykorzystywane do celów rolniczych.

Serdecznie zapraszamy.

W minioną sobotę, 19 października odbył się Powiatowo Gminny Bieg Charytatywny, którego celem była zbiórka środków na leczenie Weroniki Kępas – mieszkanki Bieszkowa Dolnego, która cierpi na wrodzoną wadę serca.

Dzień 15 października 2019 roku dla społeczności Mirowa zapisał się jako bardzo ważna data. Tego dnia miało miejsce poświecenie sztandaru i nadanie imienia świętego Jana Pawła II Publicznej Szkole Podstawowej w Mirowie. Uroczystość rozpoczęła Msza święta o godz. 10:00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej, którą celebrował Biskup Piotr Turzyński.

Uprzejmie informujemy, że został wyczerpany limit miejsc w Powiatowo Gminnym Biegu Charytatywnym w Mirowie. Na liście startowej znajduje się już 150 zawodników. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby uczestniczyć w naszej imprezie serdecznie zapraszamy do biura zawodów w dniu imprezy w godzinach od 10.00 do 11.00. Dla osób zapisanych w dniu imprezy niestety nie gwarantujemy pełnych pakietów startowych.

Ze sportowymi pozdrowieniami organizatorzy.

środa, 16 październik 2019 09:54

Rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki

  1. rocznica urodzin wybitnego kompozytora, ojca polskiej opery narodowej. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Mirowie zorganizowała okolicznościową wystawę.
wtorek, 15 październik 2019 09:47

Pierwszy Piknik Rodzinny w Mirowie

28 września 2019r. w Mirowie odbył się Pierwszy Piknik Rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszej miejscowości. Organizatorami imprezy byli: sołtys Mirowa Pan Wacław Skrok oraz Stowarzyszenie Jarzębinki pod przewodnictwem Zarządu Kamili Łoboda, Haliny Skrok i Marty Lelonek. Oczywiście w szczególny sposób do realizacji planów i zamierzeń organizacyjnych w przygotowaniu PIKNIKU RODZINNEGO przyczynili się sponsorzy, darczyńcy dzięki czemu ten dzień był wyjątkowy
i niepowtarzalny.

Nie zabrakło zaproszonych gości: Wicestarosty Powiatu szydłowieckiego Pani Anity Gołosz, Radnej Powiatu szydłowieckiego Pani Joanny Kowalik, Wójta Gminy Mirów Pana Artura Siwiorka, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Wiesława Morawiaka, Dyrektora PSP w Mirowie Pana Jana Ulewińskiego, Księży tutejszej parafii Grzegorza Stępnia i Marka Senderowskiego oraz wspaniałych mieszkańców Mirowa.

Uroczystego rozpoczęcia dokonał Pan Wacław Skrok w towarzystwie Pani Anety Pytoń-Grabda.

Dla najmłodszych przygotowano przeróżne, ciekawe i zajmujące gry i zabawy wraz
z dmuchaną zjeżdżalnią i słodkim poczęstunkiem. Podczas trwania imprezy można było skorzystać z wielu atrakcji z udziałem zaproszonych gości, a mianowicie:

Druhowie OSP w Rogowie pod przewodnictwem Prezesa OSP w Rogowie Marka Gołosza opowiadali o służbie ochotniczej i odpowiadali na pytania dzieci jak i dorosłych. Dokonali prezentacji sprzętu ratowniczo-gaśniczego będącego niezbędnym podczas udzielania pomocy poszkodowanym. Następnie przedstawili ich zastosowanie oraz pokazali jak należy prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Zainteresowani mogli zobaczyć jak również dotknąć sprzęt jakim strażacy posługują się podczas zdarzeń. Uczestnicy bardzo chętnie i z zaangażowaniem włączyli się do wspólnych ćwiczeń. Część praktyczna uświadomiła głównie najmłodszym jak bardzo ważne jest zachowanie bezpieczeństwa własnego ale i także pozostałych uczestników ruchu. Miłą częścią dla najmłodszych było zwiedzanie wozu strażackiego, namacalne poczucie się strażakiem oraz zabawy przygotowane przez strażaków.

wtorek, 08 październik 2019 06:33

Powiatowo Gminny Bieg Charytatywny w Mirowie

Szanowni Państwo.

Ideą Powiatowo Gminnego Biegu Charytatywnego w Mirowie jest zbiórka środków na leczenie Weroniki Kępas z Bieszkowa Dolnego.

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Mirowie i Filia Biblioteczna w Zbijowie Małym bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek” organizowanym przez Instytut Książki.

Strona 1 z 18